Jurij Bojcheniuk

Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Podróż na linii Ukraina - Polska

1

Loty tanimi liniami lotniczymi

Do wyboru mamy Wizzair, oraz Ryanair. Ceny? Bardzo proszę, jest naprawdę tanio, ceny zaczynają się od 70 zł i są to ceny regularne przy założeniu że za rezerwację wezniemy się trochę wcześniej niż kilka dni przed odlotem. Poniżej zamieszczamy ilustrację z przykładowymi cenami lotów na Ukrainę w drugiej połowie 2018 roku.

Do wyszukiwania lotów serdecznie polecamy jeden portal - Azair.eu . Jest to świetny portal, oferujący zaawansowane wyszukiwanie wszystkich największych przewoźników. Idealnie nadaje się na wyszukiwanie połączeń lotniczych na linii Polska - Ukraina. Możemy szukać w określonych datach, z określoną ilością przesiadek, wybierać czy chcemy nocować na lotnisku, lub też mieć dzień przerwy w innym mieście na przesiadce ( czy też nie). Co więcej wybieramy przedział ilości dni które mają nas dzielić pomiędzy przylotem a odlotem w przypadku lotów w obie strony, czy miksować wyszukiwanie i np. szukać tylko lotów z jednego miasta, np. Kijowa, do całej Polski i lecieć do miasta, które nam najbardziej odpowiada cenowo i lokalizacyjnie.

tanie loty na ukrainę i z ukrainy do polski

Podsumowując, na Ukrainę możemy lecieć z wielu polskich miast. Poczynając od Poznania, Bydgoszczy, Warszawy, na Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie kończąc. Na Ukrainie bez problemu polecimy z takich miast jak Kijów, czy Lwów. Oferta jest atrakcyjna a siatka lotów gęsta. Portal Azair.eu bez problemu pomoże odnaleźć połączenie w interesujące dacie i cenie.

2

Czasem trzeba autobusem

Jeżeli musicie w podróż wybrać się autobusem, ze względu na przewożony bagaż, czy inne względy z pomocą przychodzą dwa portale. https://www.checkmybus.pl/ i https://www.busradar.pl/ . Często dzięki tym portalom możemy dokonać rezerwacji, lub chociaż porównać oferty przewoźników by wybrać tą najtańszą. Podróż niestety trwa, przykładowo z Poznania do Kijowa to ok. 20 godzin podróży. Ceny na tej trasie oscylują wokół 100 zł za podróż w jedną stronę. Sprawdzonym przewoźnikiem jest flixbus, często też oferuje przewóz rowerów, co jest zdecydowaną nowością na polskim rynku transportu.

podróż na ukraine z polski autobusem
Ilustracja
podróz na ukrainę nocą, krajobraz
4
Kolej na kolej

Połączenia kolejowe z Ukrainą są także dobrą alternatywą dla połączeń lotnicznych, kiedy blokują nas obostrzenia linii lotniczych, czy data podróży.

Ukraińskie koleje umieją coraz bardziej zaskakiwać oferowaną jakością. Co prawda wciąż zdarzają się im wpadki, lecz oferta z dnia na dzień staje się coraz bardziej przyjazna dla podróżnika, także tego międzynarodowego.

W 2018 roku możemy skorzystać z takich tras, jak:

Przyczytaj więcej o języku ukraińskim i Ukrainie, klikając tutaj.